Upravuju fotky-ZDE-
Chceš se na něco zeptat?Tak přece -ZDE-
Urážlivé komentáře s mím jménem?Nejsou.Moje IP je: 83.208.178.239
Návod -ZDE-
Návštěvní kniha -ZDE-
Reklamy pouze...-SEM-
Chceš si nechat ohodnotit blog? -ZDE-
Chceš být mím Affs?... -ZDE-
Líbí se Ti můj blog?...Ano x Ne
Dělám ikonky -ZDE-
Start blogu...20.09.2010...!!
Kopíruj jen se zdrojem!!


Obviněného v případu Anička soud nevzal do vazby, policie ho musela pustit

22. října 2010 v 13:41 | AđMiNQa...-MrS._AnNi€ |  MoJ€ K€cY
Policie v pátek dopoledne oznámila, že v souvislosti se zmizením devítileté Anny Janatkové obvinila 41letého muže z Prahy pro podezření z trestného činu zbavení osobní svobody. Muž se k činu nepřiznal, vyšetřování probíhá na svobodě, protože soud neakceptoval návrh na jeho vzetí do vazby. Dívku dál hledá tisícovka policistů.

"Dosud se k činu nedoznal. Je stoprocentně prokázáno, že se v inkriminovanou dobu na místě nacházel," uvedl na tiskové konferenci šéf vyšetřovacího týmu Josef Mareš. Vzorek DNA obviněného přitom souhlasil se vzorkem odebraným z Aniččina batohu.
Při pátrání po hledaném muži bylo nasazeno 400 policistů. "Zadržet se ho podařilo v technických prostorech jednoho panelového bytu na Praze 8. Udělal si tam příbytek se vstupem o velikosti 30x50 cm," řekli v pátek vyšetřovatelé.

Kdyby mu ve vězení nebyl vzorek DNA odebrán, nedostali bychom se k němu
ředitel pražské policie Martin Červíček
Podezřelý muž, kterého policisté zadrželi už v úterý večer, byl podle Mareše podroben výslechu na detektoru lži, z nějž jednoznačně vyplynulo, že má se zmizením Anny, která se minulou středu nevrátila ze školy, něco společného.

Osmkrát trestaný, čtyřikrát ve vězení

Zadržený muž byl v minulosti již osmkrát trestán, ve čtyřech případech skončil ve vězení. Jednalo se o majetkové trestné činy, krádeže, zpronevěru nebo například porušování domovní svobody. V místě svého trvalého bydliště se dlouhodobě nezdržuje. Naposledy vyšel z vězení v polovině letošního roku.
"Je to pro nás nepříjemná situace, ale budeme se snažit, aby to vyšetřování nijak negativně neovlivnilo," řekla Právu policejní mluvčí Ivana Ježková s tím, že víc policie nebude rozhodnutí soudce o nevzetí podezřelého do vazby komentovat.

Vzorek DNA na batohu souhlasil se vzorkem odebraným ve vězení

Policistům se podařilo na batohu Aničky nalézt stopy DNA, které pak porovnávali kriminalisté s databází. Zjistili, že je totožný s vzorkem muže, kterému byla DNA odebrána při jeho pobytu ve vězení.
"Kdyby mu tam nebyl vzorek odebrán, nedostali bychom se k němu," zdůraznil ředitel pražské policie Martin Červíček. Poděkoval v té souvislosti pracovníkům Kriminalistického ústavu za výbornou spolupráci.

Šéf pražské policie: Aničku nemáme

Obviněný muž při každém výslechu měnil svou výpověď. Krátce po zadržení při výpovědi, ještě jako podezřelý, přiznal, že byl minulou středu na místě, ale odešel ještě dopoledne. Později uváděl, že se pohyboval na Praze 6, což ale vyšetřování a městský kamerový systém neprokázal.
Detektor lži pak ukázal, že o zmizení dívky ví více, než tvrdí. Při další výpovědi už přiznal, že byl na místě i v inkriminovanou dobu, kdy dívka zmizela. Při této výpovědi řekl, že do styku s batohem nepřišel.

Pohřešovaná Anna Janatková

Ani jako obviněný se nepřiznalšéf vyšetřovatelů

Policisté se na základě zjištěných informací rozhodli zahájit trestní stíhání pro zločin zbavení osobní svobody, a to na základě zjištěných nepřímých důkazů.
Po obvinění při dalším výslechu přiznal, že odpoledne před 14. hodinou na místě byl a batoh držel v ruce. Podle svých slov ho ale neotvíral a odešel. "Ani jako obviněný se ale nepřiznal," doplnil šéf vyšetřovatelů Josef Mareš.
Na základě poznatků policie podal státní zástupce po obvinění muže soudu návrh na jeho vzetí do vazby. Obvodní soud v Praze 8 však této žádosti nevyhověl a policisté museli zadrženého po 48 hodinách od zadržení propustit.
Josef Mareš, šéf vyšetřovacího týmu, který hledá Aničku.
Josef Mareš, šéf vyšetřovacího týmu, který hledá Aničku.
FOTO: Jan Handrejch, Právo

Policie žádá veřejnost o pomoc

Pražská policie v pátek opět požádala veřejnost o pomoc při pátrání po ztracené Aničce. "Prosíme obyvatele Troji i celé Prahy 8, aby prohlédli nepříliš často využívané prostory a objekty a aby případné informace neprodleně poskytli policistům na lince 158," řekl v pátek ředitel pražské policie Martin Červíček.
Policisté s nástroji už poněkolikáté prohledávají pražskou Troju.
Policisté s nástroji už poněkolikáté prohledávají pražskou Troju.
FOTO: Milan Malíček, Právo
Červíček doplnil, že jen kvůli vypátrání hledaného muže bylo v Praze nasazeno na začátku týdne 400 policistů. Od minulé středy policie prověřila již 700 podnětů, zapojeno do akce bylo na 1000 lidí.
V Troji Aničku hledají desítky policistů.
V Troji Aničku hledají stovky policistů.
FOTO: Milan Malíček, Právo
V pátek ráno se policisté s rozedněním opět vrátili do pražské Troji, kde pokračují v pátrání po ztracené dívce.V rojnici pročesávají sady a porosty v okolí kolonie v pražské Troji. Na místě jsou desítky policistů s lopatami. Oproti čtvrtku policie rozšířila území, na kterém pátrá.
Cesta, po níž chodila Anička ze školy domů
Cesta, po níž chodila Anička ze školy domů
FOTO: MMS/Josef Koukal, Právo
Od rána bylo v pražské Troji několik policistů, podle informací z místa přijede větší množství pátračů během dopoledne. Masivní pátrání jako ve čtvrtek se ale opakovat nemá.
Ve čtvrtek policie potvrdila, že zadržela muže, kterého podezřívá, že má se zmizením Aničky něco společného. Během dne pak v místě jejího posledního známého pohybu probíhalo rozsáhlé pátrání se zapojením armády a řady dobrovolníků.
Policisté s lopatami a dalším ručním nářadím měli vytipováno několik konkrétních míst, přes intenzivní celodenní snahu se však Aničku nalézt nepodařilo.

Pohřešovaná Anna Janatková
Devítiletá dívka se ztratila minulý týden ve středu cestou ze školy. Oddělila se od svých kamarádek a od té doby o ní nejsou žádné zprávy. Rozsáhlé pátrání v místě probíhalo až do neděle, po přestávce se pátrači do oblasti vrátili ve středu. [celá zpráva]
Mezitím na případu pracují další desítky kriminalistů. Pražská policie vytvořila speciální vyšetřovací tým čítající sedm desítek policistů.


Policisté pátrají v nepřehledném terénu po zmizelé Aničce.

Prosím všechny z celé Prahy...hlavně děti!!!...Dávejte si pozor!!!Ten chlap může být všude...může být milý a pak vás někam zatáhne a znásilní....Opravdu!!!Ohledně Aničky...Kdyby jste ji někdo vyděl tak zavolejte na  tel.158

Právě jsem četla,že se ztratil tříletý chlapeček...Jan Kapura!!!Volejte na tel.158 kdyby jste ho někdo viděl!!!


Pátrači našli botu ztraceného tříletého chlapce

Desítky policistů a dobrovolníků pátraly celou noc na pátek v oblasti Hrádku nad Nisou na Liberecku po zmizelém tříletém chlapci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí, pátrání bylo přesto zatím neúspěšné.
Hledaný Jan Kapura¨¨
Po tříletém chlapci z Donína v Hrádku nad Nisou pátrali celou noc také kynologové společně s potápěči. Do akce byli povoláni hasiči z Hrádku nad Nisou a okolí. Právu to sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková s tím, že na břehu Nisy se údajně našla jedna z chlapcových bot.
"Do akce byla nasazena Vodní a potápěčská záchranná služba, jejíž potápěči prohledávali hlubší místa v korytu řeky. Dobrovolní hasiči pokračovali v prohledávání řeky ze člunů. Do pátrání se zapojili také policisté na polské a německé straně," konstatovala Michalíčková.
Podle mluvčí Krajského policejního ředitelství v Liberci Ludmily Knopové prohledává od rána okolí šedesát policistů, vojáci a další dobrovolníci.
Ztracený chlapec je asi 100 centimetrů vysoký, má hnědé oči, černé na krátko střižené vlasy a hubenou postavu. "Chlapec je málomluvný a ovládá romský jazyk," uvedla Knopová.

Dítě si hrálo u řeky

Podle hrádeckého starosty Martina Půty je zahrada, na níž si dítě hrálo, v blízkosti řeky Nisy. "Tak malé dítě nemohlo dojít daleko, v okruhu kilometru jsme ho neobjevili, proto se pátrání soustředilo na řeku," řekl Půta.
Hasiči prohledávali břehy i koryto řeky, nasazeni byli i policejní potápěči. U řeky také později objevili dětskou botičku. Policie prověřuje, zda patřila hledanému chlapci.
"Dítě mělo na sobě růžovou nebo vínovou bundu, tepláčky a červenou čepici," popsala hledané dítě mluvčí policie. Policie prosí veřejnost o pomoc, jakékoliv informace o hledaném dítěti mohou sdělit kterékoli služebně policie nebo na tísňovou linku 158.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Karolíík* *Karolíík* | Web | 24. října 2010 v 14:00 | Reagovat

Ahojky afíík :-) hale co takhle změnit písmo? :-D protože to nejde tourůžovou šíst... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.